KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14461030
nr 1446 1030
Wenzel Tornøe
(1844-1907), Danmark
Oljemålning, Flicka med hatt. Signerad, daterad 1884. Olja på pannå, 34x27 cm, yttermått inklusive ram: 56x49 cm
Wenzel Tornøe, dansk målare född 1844 på Lehnshøj vid Svendborg, död i Köpenhamn 1907.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 31 januari 2022
kl 18:20:07
31/1 06:33:30
5.200 kr
31/1 18:15:07
- Klassiska
31 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Wenzel Tornøe
Läs mer om Wenzel Tornøe