KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14461030

nr 1446 1030

Wenzel Tornøe

(1844-1907), Danmark

Oljemålning, Flicka med hatt. Signerad, daterad 1884. Olja på pannå, 34x27 cm, yttermått inklusive ram: 56x49 cm

Wenzel Tornøe, dansk målare född 1844 på Lehnshøj vid Svendborg, död i Köpenhamn 1907.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

5.400 kr

måndag 31 januari 2022
kl 18:20:07

31/1 06:33:30 1      5.200 kr
31/1 18:15:07 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 31 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Wenzel Tornøe

Läs mer om Wenzel Tornøe