BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5485065
*
nr 548 5065
Ljusstakar
pläter, England, med ljusmanschetter, höjd: 28
Kondition: bruksslitage
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2008
kl 16:15:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 19:57:11
1
Vinnande bud
25/10 14:02:41
2
350 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa ljusmanschetter ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18
-
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
-
7093 Ljusstake
Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:48
*
Ljusstakar
Kondition: bruksslitage
nr 548 5065
Ljusstakar
pläter, England, med ljusmanschetter, höjd: 28
Kondition: bruksslitage
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/10 19:57:11 | 1 | Vinnande bud |
| 25/10 14:02:41 | 2 | 350 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa ljusmanschetter ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19 -
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18 -
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50 -
7093 Ljusstake
Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:48



