GLASS & CERAMICS / Glass / Wine pitcher 14534032
nr 1453 4032
WINE PITCHER
late 19th century. Nysilver / slipat glas, height: 29 cm,
Sent 1800-tal. Nysilver / slipat glas, Höjd: 29 cm
800
SEK 500
Monday Mars 7 2022
at 20:59:12
6/3 18:43:57
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.