GLASS & CERAMICS / Glass / Bowl 16715200

nr 1671 5200

BOWL

1920s, Orrefors Glassworks, Sweden. Height: 15 cm. Length: 19 cm, nagg på handtag.

1920-tal, Orrefors. Höjd: 15 cm. Längd: 19 cm

Condition: nagg på handtag

SEK 400

Monday January 6 2025
at 18:42:46

Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.