KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15851001

nr 1585 1001

Bengt Elde

(1939-2015), Sverige

Oljemålning, Stadsmotiv, Signerad. Olja på pannå, 75x120 cm, yttermått inklusive ram: 91x137 cm

Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.

Utrop:

6.600 kr

Såld:

8.400 kr

måndag 11 december 2023
kl 19:01:43

  • Klassiska
  • 11 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Bengt Elde

Läs mer om Bengt Elde