KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16673012
nr 1667 3012
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Etsning, Man med hink. Signerad, numrerad 7/20. Bildmått: 25x20 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 9 december 2024
kl 20:56:17
400 kr
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
9 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson