Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 9592515



*

nr 959 2515


VASE

ceramics, Germany, 19th century, height: 20 cm,


keramik, Tyskland, 1800-tal, höjd: 20 cm


Estimate:

500

Auction date:

Monday May 4 2015
at 19:16:39



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa keramik tyska tyskland tyskt vas
  • 6547 VASES
    2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:37
  • 7016 VASES
    one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:09




Ladda ner broschyr