SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekanna 10773028
nr 1077 3028
Tekanna
silver, London, England, Duncan Urquhart & Napthali Hart, 1800-talets första hälft, längd: 26 cm, vikt. 560 g ca
Kondition: slitage
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 19 december 2016
kl 20:42:33
13/12 02:54:35