GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 9963292
*
nr 996 3292
VASE
ceramics, height: 30 cm, nagg.
Keramik, höjd: 30 cm
Condition: nagg
Estimate:
600
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday November 23 2015
at 19:48:37
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/11 18:46:59
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37
-
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:09
*
VASE
Condition: nagg
nr 996 3292
VASE
ceramics, height: 30 cm, nagg.
Keramik, höjd: 30 cm
Condition: nagg
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday November 23 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 23/11 18:46:59 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37 -
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:09



