Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 9963292



*

nr 996 3292


VASE

ceramics, height: 30 cm, nagg.


Keramik, höjd: 30 cm


Condition: nagg

Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday November 23 2015
at 19:48:37


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/11 18:46:59 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
  • 6547 VASES
    2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:37
  • 7016 VASES
    one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:09




Ladda ner broschyr