bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 13636830



*

nr 1363 6830


Väggrelief

Bergsten, keramik, 38x42cm


Utrop:

100 kr - 300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 november 2020
kl 18:41:57


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bergsten keramik reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
  • 5266 Väggrelief
    Emil Nässvall. Signerad, 1952, lera, 57x37cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 jan kl 19:22
  • 5104 Väggrelief
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Elefant ur serien ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 jan kl 20:36




Ladda ner broschyr