Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 13636830



*

nr 1363 6830


Väggrelief

Bergsten, keramik, 38x42cm


Utrop:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 november 2020
kl 18:41:57


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bergsten keramik reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
  • 8048 Väggrelief
    Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8086 Väggrelief
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:56




Ladda ner broschyr