KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12782004

nr 1278 2004

Lisa Larson

(f. 1931), Sverige

Skulptur, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Signerad, daterad -97, Murre. Höjd: 29 cm

Lisa Larson, född 1931, småländsk formgivare och keramiker.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 30 september 2019
kl 20:29:09

  • Tema
  • 30 sep

Keramik

Läs mer om Keramik

Lisa Larson

Läs mer om Lisa Larson