bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 10335606



*

nr 1033 5606


Keramik

diverse, 5 delar


Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 april 2016
kl 18:39:29


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/4 09:17:27 1      100 kr
25/4 18:34:29 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
  • 4076 Bojan
    Kina. Höjd: 22 cm
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    13 juli kl 20:59
  • 4456 Bordslampfot
    Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. "Orient"..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    13 juli kl 18:25
  • 4133 Bordslampfot
    Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, St..//
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    13 juli kl 19:59
  • 4476 Emaljmålning
    monogramsignerad, Häst, 17x22cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    13 juli kl 19:20
  • 4275 Fat
    2 st + vas. Diameter: 30-33. Höjd: 30 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    13 juli kl 18:42
  • 4447 Fat
    3 delar, Kina. Diameter: 20-22,5 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    13 juli kl 18:21




Ladda ner broschyr