KONST / Litografier / Färglitografi 12757344

nr 1275 7344

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. PT, signerad. "Vintermark". Motivet: 47x73 cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 16 september 2019
kl 18:42:26

15/9 20:46:06 1      300 kr
16/9 16:12:42 2      Vinnande bud

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren