KONST / Litografier / Färglitografi 12847178

nr 1284 7178

Peter Dahl

(1934-2019), Sverige

Färglitografi, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Klart Provtryck", Signerad, Dans, bladets mått: 57x40 cm

Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 19:14:34

Peter Dahl

Läs mer om Peter Dahl
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)