bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9603080



*

nr 960 3080


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), Interiör, 53/360, motivet: 56x67


Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 18:13:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/5 16:05:56 1      100 kr
11/5 17:47:41 2      200 kr
11/5 18:06:38 3      200 kr
11/5 18:06:38 2      200 kr (Budbetjänt)
11/5 18:07:28 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Evy Låås

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Läs mer om Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2008 Färglitografi
    Carl Anton (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 jan kl 19:51
  • 5242 Färglitografi
    Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 jan kl 18:24
  • 2012 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 jan kl 19:29
  • 2019 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. "Norrström"...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 jan kl 19:11
  • 2040 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. "vinterdag S..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 jan kl 20:51
  • 5179 Färglitografi
    Hans Larsson. Signerad, daterad 82, EA-upplaga (Ép..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 jan kl 20:29




Ladda ner broschyr