bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9603080



*

nr 960 3080


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), Interiör, 53/360, motivet: 56x67


Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 18:13:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/5 16:05:56 1      100 kr
11/5 17:47:41 2      200 kr
11/5 18:06:38 3      200 kr
11/5 18:06:38 2      200 kr (Budbetjänt)
11/5 18:07:28 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Evy Låås

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Läs mer om Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8319 Färglitografi
    2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    28 oktober kl 18:40
  • 8180 Färglitografi
    2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. EA-upplaga ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    28 oktober kl 20:47
  • 7138 Färglitografi
    2 st. Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Numrerade o..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    28 oktober kl 19:29
  • 8179 Färglitografi
    Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Slussen, PT. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    28 oktober kl 19:03
  • 7192 Färglitografi
    Arvid Widerberg (1904-1998), Sverige. Drottninghol..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    28 oktober kl 18:49
  • 8188 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    28 oktober kl 19:37




Ladda ner broschyr