KONST / Litografier / Färglitografi 12757191

nr 1275 7191

Albin Amelin

(1902-1975), Sverige

Färglitografi, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Fiskebåtar. Signerad, numrerad 67/310. Motivet: 57x74 cm

Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 16 september 2019
kl 19:19:56

Albin Amelin

Läs mer om Albin Amelin