bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ytterfoder 7721123



*
Ytterfoder

nr 772 1123


keramik, blå dekor, dia 43, höjd: 32


Utrop:

700 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 18:22:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/8 21:55:14 1      350 kr
17/8 00:00:03 2      500 kr
18/8 20:33:20 1      Vinnande bud
19/8 15:01:04 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor blå dekor keramik ytterfoder ytterkruka ytterkrukor
  • 4220 Syltkrukor
    2 st. stengods, höjd: 19-23
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:42
  • 8014 Tobaksburk
    + tennsticksfat, Näfveqvarn, 1920-tal, gjutjärn
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    28 augusti kl 19:48
  • 4020 Ytterfoder
    höjd: 15,5 cm, diameter: 21 cm
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 augusti kl 20:42