bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas+kanna 7562613



*
Vas+kanna

nr 756 2613


Kina, keramik


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:08:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/4 10:59:05 1      100 kr
27/4 12:37:58 2      500 kr
29/4 15:42:49 3      450 kr
29/4 15:43:16 3      Vinnande bud
29/4 19:02:38 2      650 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien kanna keramik kina kinesisk kinesiskt vas
  • 9477 Bojan
    Kina, höjd: 22, 1800-/1900-tal
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:45
  • 9160 Bojan
    med lock, höjd: 25 cm
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 18:35
  • 9159 Burk
    med lock + skål, Kina, längd: 18 cm, diameter: 10 cm
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 18:34
  • 7001 Dubbelkanna
    Colorado, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, ..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 feb kl 19:51
  • 9575 Fat
    6+ 3, England/Tyskland, diameter: 10 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 19:47
  • 8194 Fat
    Arabia, Birger Kaipiainen (1915-1988), 19x21
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    23 jan kl 20:15