bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas+kanna 7562613



*
Vas+kanna

nr 756 2613


Kina, keramik


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:08:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/4 10:59:05 1      100 kr
27/4 12:37:58 2      500 kr
29/4 15:42:49 3      450 kr
29/4 15:43:16 3      Vinnande bud
29/4 19:02:38 2      650 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien kanna keramik kina kinesisk kinesiskt vas
  • 5330 Assietter
    + skål, 10 + 1 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 oktober kl 19:38
  • 1014 Fat
    Mari Simmulson (1911-2000), Upsala-Ekeby, längd: 2..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 oktober kl 18:11
  • 5129 Golvurna
    Gips, 1950-tal, höjd: 44 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 oktober kl 20:44
  • 5010 Golvurna
    Porslin, Reliefdekor med drakar, höjd: 55 cm
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 oktober kl 19:28
  • 5044 Golvvas
    Herman Kähler (1846-1917), höjd: 42 cm
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 oktober kl 20:35
  • 3409 Golvvas
    Kina, höjd: 59 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 oktober kl 20:39