bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas+kanna 7562613



*

nr 756 2613


Vas+kanna

Kina, keramik


Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:08:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/4 10:59:05 1      100 kr
27/4 12:37:58 2      500 kr
29/4 15:42:49 3      450 kr
29/4 15:43:16 3      Vinnande bud
29/4 19:02:38 2      650 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien kanna keramik kina kinesisk kinesiskt vas
  • 2088 Fat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 20:14
  • 2019 Fat / skålar
    3 delar, Ekeby. Längd: 11-29, bland annat Blomskål..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 20:17
  • 2040 Golvurna
    Kina. Höjd: 93 cm. Diameter: 38 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 19:36
  • 2041 Golvurna
    Kina. Höjd: 93 cm. Diameter: 38 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 19:39
  • 9355 Keramik
    4 delar, Röd Rubin, Gefle, diameter: 14-25. Längd: 27
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 18:04
  • 9221 Lockurna
    Kina 1900-tal. Höjd: 23-28
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 18:14




Ladda ner broschyr