MÖBLER / Bord / Salongsbord 7607054

Salongsbord

nr 760 7054

1800-tal, Ek/Alm, diameter: 155, höjd: 70, slitage, skador

Utrop:

4.000 kr

Såld:

4.200 kr

måndag 28 maj 2012

7/5 16:09:35 1      ledande budet*
28/5 07:33:14 2      3.600 kr

  • Klassiska
Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor