bakg

  ÖVRIGT / Teknika / Ram 7563027



*
Ram

nr 756 3027


med tryck, ramens innermått: 80x60


Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 19:09:03


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram tecnica teknika tryck
  • 8220 Årstallrikar
    3 st, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, diam..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 jan kl 18:25
  • 9477 Bojan
    Kina, höjd: 22, 1800-/1900-tal
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 jan kl 20:45
  • 9160 Bojan
    med lock, höjd: 25 cm
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 jan kl 18:35
  • 9159 Burk
    med lock + skål, Kina, längd: 18 cm, diameter: 10 cm
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 jan kl 18:34
  • 7001 Dubbelkanna
    Colorado, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, ..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 feb kl 19:51
  • 1576 Etsning
    efter Martin, utsikt af Stockholm tagen från Blasi..//
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 jan kl 18:17