bakg

  ÖVRIGT / Teknika / Ram 7563027



*
Ram

nr 756 3027


med tryck, ramens innermått: 80x60


Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 19:09:03


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram tecnica teknika tryck
  • 5100 Färglitografi
    Lennart Gram (1910-1996), 1982, Stilleben, motivet..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 18:07
  • 5148 Färglitografi
    Lennart Gram (1910-1996), Modell, 106/115, motivet..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 20:30
  • 5134 Fat
    + skål + vas, 3 delar, Asien, diameter: 12-15, höj..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 mars kl 19:18