ÖVRIGT / Mattor / Hästtäcke 7627009

HÄSTTÄCKE

nr 762 7009

Senneh, tidigt 1900-tal, 180x75, mindre hål, kantslitage

Utrop:

2.000 kr

Startbud:

1.000 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 28 maj 2012
kl 18:07:08

  • Tema
  • 28 maj

Tema
Orientaliska Mattor

Tema med dekorativa och orientaliska mattor

Läs mer om Orientaliska Mattor
Liknande föremål: hästtäcke senneh tidigt 1900-tal sekelskifte mattor

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev