ÖVRIGT / Mattor / Esfahan 4103003

Esfahan

nr 410 3003

Figural 'Sultan Ahmad Shahé Ghadjar, daterad 1916 , 126x221, jämnt slitage, ngn mindre lagning, even wear, one or two minor repairs

Utrop:

25.000 kr

Startbud:

20.000 kr

Såld:

26.000 kr

måndag 8 maj 2006

7/5 02:41:57 1      ledande budet*

  • Tema
  • 8 maj

Tema
Orientaliska mattor 3

Har du en eller flera äldre el

Läs mer om Orientaliska mattor 3
Liknande föremål: esfahan even wear jämnt slitage mattor ngn mindre lagning

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev