bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 7563150



*
Bricka

nr 756 3150


+ 2st bordssurtouter, nysilver


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

650 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:22:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/4 11:23:25 1      100 kr
25/4 11:25:03 2      200 kr
25/4 15:01:35 3      200 kr
25/4 15:02:11 3      250 kr
28/4 22:28:13 4      300 kr
30/4 16:02:48 5      350 kr
30/4 16:26:50 6      400 kr
30/4 17:19:43 5      450 kr
30/4 17:36:41 7      600 kr
30/4 18:12:12 5      550 kr
30/4 18:15:34 5      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
  • 3090 Bricka
    silver, Importstämplar, längd: 45 cm, vikt: 1050g
    Just nu: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 19:10
  • 3036 Bricka
    silver, Persien Isfahan, 1930-tal, diameter: 32,685g
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:58
  • 3071 Gräddkanna
    + sockerskål, + bricka, 3 delar, silver, GEWE, 1973
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 20:00
  • 3086 Silverbricka
    CG Hallberg, 1950, diameter: 45 cm, vikt ca 1550 g
    Just nu: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    11 december kl 18:37