bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 7563150



*
Bricka

nr 756 3150


+ 2st bordssurtouter, nysilver


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

650 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:22:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/4 11:23:25 1      100 kr
25/4 11:25:03 2      200 kr
25/4 15:01:35 3      200 kr
25/4 15:02:11 3      250 kr
28/4 22:28:13 4      300 kr
30/4 16:02:48 5      350 kr
30/4 16:26:50 6      400 kr
30/4 17:19:43 5      450 kr
30/4 17:36:41 7      600 kr
30/4 18:12:12 5      550 kr
30/4 18:15:34 5      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
  • 5003 Bricka
    Silver (12 löt), längd: 58 cm, gallerkant, ca 1930 g
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 augusti kl 20:57
  • 6158 Plåtbricka
    1800-tal, längd: 65 cm, bredd: 51,5
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 augusti kl 18:21
  • 4252 Serveringsvagn
    med spegelbricka, längd: 97 cm
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 augusti kl 18:54