bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 7663151



*
Bestick

nr 766 3151


nysilver, Spetsmodell, ca 40 del


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 juli 2012
kl 18:16:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/7 18:46:13 1      150 kr
2/7 16:38:08 2      150 kr
2/7 16:38:36 2      200 kr
2/7 17:38:22 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick matbestick nysilver pläter silver spetsmodell ädelmetall
  • 2007 Bestick
    21 delar, silver, Norge
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 december kl 19:52
  • 3005 Bestick
    36 delar, silver, modell Rosenholm, GAB
    Just nu: 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 december kl 20:53
  • 9225 Bestick
    8 del silver, 800
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 december kl 18:12
  • 9302 Bestick
    diverse, silver
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 december kl 19:17
  • 9396 Bestick
    silver, 3 fruktknivar + 3 st. teskedar, 1800-tal
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 december kl 18:00
  • 9183 Bestickuppsätt..
    40 del ca, Svensk spets, nysilver
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 december kl 20:12