bakg

  ÖVRIGT / Mattor / Bao-tou/suiyan 7637010



*
Bao-tou/suiyan

nr 763 7010


Tidigt 1900-tal, motiv med 'five blessings', 82x79


Utrop:

1.500 kr

Startbud:

1.000 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 juni 2012
kl 19:47:46


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/6 19:19:15 1      1.000 kr
4/6 19:33:38 2      Vinnande bud
4/6 19:41:42 1      1.200 kr
4/6 19:42:47 1      1.400 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bao-tou mattor sekelskifte suiyan tidigt 1900-tal
  • 6122 Matta
    orientalisk, 95 x 148
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:39
  • 6151 Matta
    Orientalisk, Huseinabad, 135 x 214
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:29
  • 6121 Matta
    orientalisk, slitagem 132 x 188
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:38

Vad r den vrd?