bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvvas 13095700



*

nr 1309 5700


Golvvas

med hänkel, keramik, Tyskland. Höjd: 50 cm


Utrop:

800 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 300 kr (per 02:53:22)
Uppdatera
Visning

fredag 21/2, lördag 22/2, söndag 23/2 och måndag 24/2


Auktionen
avslutas:

måndag 24 februari kl 20:18:23


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/2 17:55:38 1      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg 800 kr
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa germany golvvas hänkel keramik tyska tyskland tyskt
  • 5576 Assietter
    + skålar, 15 delar, Modell "Meissen", Gallerporsli..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    24 feb kl 18:01
  • 5588 Assietter
    12 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Salix, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    24 feb kl 19:37
  • 5577 Assietter
    8 st, Musselmalet, Royal Copenhagen, II-sortering,..//
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    24 feb kl 19:01
  • 5707 Assietter
    8 st, Rosenthal, diameter: 20 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    24 feb kl 19:01
  • 5462 Blomvas
    Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Län..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    24 feb kl 19:28
  • 3028 Djupt fat
    Kina, Kompaniporslin, 1700-tal, diameter: 23 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    24 feb kl 19:50




Ladda ner broschyr