e-auktion den 3 september 2012

  • Sortera efter

  • 3286 Adventsljusstake
    Såld: 150 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3001 Akvarell
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 9010 Akvarell
    UTGICK

    3 sept kl 18:19
  • 3093 Akvarell
    Harald Lindberg (1901-1976), motivets mått: 35x20
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3388 Akvarell
    Okänd konstnär, signerad-56, ramens innermått: 30x21
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 8535 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), tre damer, 15x22
    Såld: 300 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3446 Bord
    Såld: 150 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3248 Bord
    Orinetalisk, diameter: 51, höjd: 42
    Såld: 300 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3453 Bordsdekoratio..
    1 par, Porslin (glaskupor), höjd: 35
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3376 Byrå
    1940-tal, längd: 95, djup: 43, höjd: 70
    UTGICK

    Auktionen avslutades

    3 sept kl 19:29
  • 3485 Byrå
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 1434 Byrå
    Sent 1800-tal, längd: 106, djup: 46, höjd: 79
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3092 Etsning
    Såld: 350 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3337 Etsning
    H Stallarholm, "September", motivets mått: 30x48
    UTGICK

    Auktionen avslutades

    3 sept kl 17:07
  • 3238 Etsning
    Såld: 250 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3176 Etsning
    LG Lundberg, 1992, 2/99, motivets mått: 25x29
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3678 Etsning
    Ulf Trotzig (f. 1925), motivets mått: 34x29
    Såld: 350 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3024 Etsningar
    2 st, Ellis Wallin (1888-1972), Uppsala mm: 17 x 22
    Såld: 150 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3165 Skålfat
    Meissen, diameter, 28
    Såld: 700 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 9053 Skåp
    Allmoge 1803, längd: 116, djup: 52, höjd: 193
    Såld: 5.400 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 8399 Skåp
    Jugend, Mahogny, längd: 80, djup: 45, höjd: 185
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3041 Skulptur
    Såld: 700 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 8347 Skulptur
    Keramik, Rörstrand, höjd: 27
    Såld: 350 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3225 Skulptur
    Kunglig Dansk Royal Copenhagen, "Räv", längd: 17
    Såld: 1.400 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3619 Soffa
    rokokostil, längd: 190
    UTGICK

    3 sept kl 19:43
  • 3054 Soffbord
    50/60-tal, teak, längd: 121, djup: 53, höjd: 58
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 6002 Soffbord
    Såld: 850 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3090 Soffbord
    längd: 120, djup: 85, höjd: 58
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3610 Soffbord
    Såld: 850 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3590 Soffbord
    Schack, England, längd: 106, djup: 106, höjd: 48
    Såld: 1.600 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 8335 Vas
    Såld: 250 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3516 Vas
    Kina, höjd: 18
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3517 Vas
    Kina, höjd: 40
    Såld: 800 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3399 Vas
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3493 Vas
    Monogramssignerad BA, Höganäs, höjd: 18
    Såld: 300 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 9013 Vas
    UTGICK

    3 sept kl 18:31
  • 3122 Vas
    Signerad Gunnar Nylund Strömbergshyttan, höjd: 34
    Såld: 900 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3451 Vas
    Signerad Tapio Wirkkala, höjd: 19
    Såld: 2.100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3506 Vas
    UE Upsala-Ekeby, höjd: 25
    Såld: 650 kr

    Såldes den 3 september 2012