e-auktion den 3 september 2012


  • Sortera efter 

  • 9010 Akvarell
    Einar Jolin (1890-1976), 1958, 29x48, 'Hägrar i ku..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    3 sept kl 18:19
  • 3093 Akvarell
    Harald Lindberg (1901-1976), motivets mått: 35x20
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3388 Akvarell
    Okänd konstnär, signerad-56, ramens innermått: 30x21
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3446 Bord
    Med lucka, betsad björk, längd: 65, djup: 37, höjd..//
    Såld: 150 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3248 Bord
    Orinetalisk, diameter: 51, höjd: 42
    Såld: 300 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3453 Bordsdekoratio..
    1 par, Porslin (glaskupor), höjd: 35
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3376 Byrå
    1940-tal, längd: 95, djup: 43, höjd: 70
    UTGICK 

    Auktionen avslutades
    3 sept kl 19:29
  • 3485 Byrå
    Med stenskiva, Gustaviansk stil, längd: 95, djup: ..//
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 1434 Byrå
    Sent 1800-tal, längd: 106, djup: 46, höjd: 79
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3678 Etsning
    Ulf Trotzig (f. 1925), motivets mått: 34x29
    Såld: 350 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3241 Etsning
    Burström, 76/310, Stad, motivets mått: 29x17
    Såld: 300 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3092 Etsning
    Göran Brunius (1911-2005), fåglar, 138/260, motive..//
    Såld: 350 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3337 Etsning
    H Stallarholm, "September", motivets mått: 30x48
    UTGICK 

    Auktionen avslutades
    3 sept kl 17:07
  • 3176 Etsning
    LG Lundberg, 1992, 2/99, motivets mått: 25x29
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3024 Etsningar
    2 st, Ellis Wallin (1888-1972), Uppsala mm: 17 x 22
    Såld: 150 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3021 Skål
    Firma Svensk Tenn, 1928, Dia20
    Såld: 500 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3315 Skål
    Kristall, Orrefors, Gunnar Cyren, i låda, Graverad..//
    Såld: 950 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3458 Skål
    på fot, 1875 + sockersked
    Såld: 1.900 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 8399 Skåp
    Jugend, Mahogny, längd: 80, djup: 45, höjd: 185
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 8405 Skåp
    Jugend, Mahogny, längd: 82, djup: 57, höjd: 150
    Såld: 600 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3587 Skedar
    4 st, Silver, 1800-tal
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 9135 Skulptur
    brons, kärlekspar, otydlig signatur och gjutarstäm..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    3 sept kl 17:12
  • 3041 Skulptur
    Gösta Grähs (f. 1938), Keramik, Signatur finns, hö..//
    Såld: 700 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3482 Skulpturer
    2 st, Konstmassa, Asien, höjd: 40 ca
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3590 Soffbord
    Schack, England, längd: 106, djup: 106, höjd: 48
    Såld: 1.600 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3091 Soffbord
    Stenskiva, med stativ från Svenskt tenn, diameter:..//
    Såld: 2.700 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3108 Soffbord
    Teak, längd: 90, djup: 53, höjd: 57
    Såld: 450 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 9113 Stolar
    Ett par, Gustavianska, "Skrattstolar"
    Såld: 3.000 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3641 Stop
    2 st. tenn, höjd: 22 + 18 + tennfat, dia 38
    Såld: 600 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 9100 Stop
    silver, London, 1777, höjd: 11, 5 cm, vikt: ca 350 gr
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    3 sept kl 18:41
  • 3007 Tunna
    Norrtelje, Vega bryggeriet, höjd:
    Såld: 800 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3682 Tusch
    Birger Lundqvist (1910-1952), signerad, motivets m..//
    Såld: 150 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3683 Tusch
    Lennart Iverus, signerad 1973bm: 47x56
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    3 sept kl 17:58
  • 3164 Värja

    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3504 Vas
    Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Rörstrand, höjd: 14
    Såld: 700 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 8335 Vas
    Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg (1916-1982), hö..//
    Såld: 250 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3516 Vas
    Kina, höjd: 18
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3517 Vas
    Kina, höjd: 40
    Såld: 800 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3399 Vas
    Kunglig Dansk Royal Copenhagen, "Lille Havsfrun", ..//
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3493 Vas
    Monogramssignerad BA, Höganäs, höjd: 18
    Såld: 300 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 9013 Vas
    Orrefors Gallery, Olle Alberius (1926-1993), -88, ..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    3 sept kl 18:31
  • 3451 Vas
    Signerad Tapio Wirkkala, höjd: 19
    Såld: 2.100 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3506 Vas
    UE Upsala-Ekeby, höjd: 25
    Såld: 650 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3122 Vas
    Signerad Gunnar Nylund Strömbergshyttan, höjd: 34
    Såld: 900 kr

    Såldes den 3 september 2012
  • 3639 Vas + skål
    Rörstrand, Suzanne Öhlén, höjd: 8 + 16
    Såld: 100 kr

    Såldes den 3 september 2012

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook