e-auktion den 7 maj 2012


  • Sortera efter 

  • 3588 Akvarell
    Göran Brunius (1911-2005), "Lärkfalk", signerad, 5..//
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3587 Akvarell
    Göran Brunius (1911-2005), Kungsfiskare, signerad,..//
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4381 Akvarell
    R Gigli, Roma, Flicka & pojke, 54 x 37
    Såld: 400 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4382 Akvarell
    Tryggve Hermelin (1856-1951), 1884, Skogsglänta, 2..//
    Såld: 150 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4411 Akvarell
    David Ljungdahl (1870-1940), 1905, Björkar, 23 x 18
    Såld: 250 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3023 Akvarell
    Erik Ekengren, 1913, "Hampshire England", motivets..//
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4238 Byrå
    1800-tal, bemålad, längd: 88, djup: 43, höjd: 101,..//
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4226 Byrå
    1800-tal, längd: 91, djup: 45, höjd: 93
    Såld: 2.100 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4222 Byrå
    1800-tal, längd: 93, djup: 47, höjd: 91
    Såld: 1.900 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4095 Byrå
    Björk, 30-tal, längd: 65, djup: 30, höjd: 65
    Såld: 450 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4298 Byrå
    Mahogny, längd: 94, djup: 51, höjd: 129
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    7 maj kl 19:48
  • 4443 Byrå
    med stenskiva, intarsia, längd: 8, djup: 44, höjd: 75
    Såld: 500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4591 Etsning
    Carl Magnus (f. 1943), 1982, 26/40, motivets mått:..//
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4015 Etsning
    signerad, Klippa i havet, 4/50, motivets mått: 36 ..//
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4582 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), "Kvarn", motivets mått:..//
    Såld: 200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4210 Keramik
    3 delar, Kåge verkstad, höjd: 18-26 + , diameter: 19
    Såld: 450 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4335 Keramik
    3 delar, Kunglig Dansk Royal Copenhagen, "Musselma..//
    Såld: 700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4135 Keramik
    Kina, 6 del, diverse, höjd: 6-18
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4297 Kista
    1600-/1700-tal, längd: 126, djup: 64, höjd: 67
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4319 Kista
    1600/1700-tal, låsmekanism med tre lås och nycklar..//
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4138 Kista
    1700-tal, längd: 125, djup: 60, höjd: 60, bemålad
    Såld: 250 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4083 Skål
    Med mynt, saknar stämplar, diameter: 12, höjd: 5
    Såld: 200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 2633 Skålar
    2 st, Konstglas, Eva Englund, Pukeberg, Dia16-20, ..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    7 maj kl 17:36
  • 4130 Skålfat
    Bing & Grøndahl, längd: 17
    Såld: 100 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3365 Skåp
    Med hyllor, 1700-/1800-tal, bemålat, längd: 117, d..//
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4376 Skåp
    omkring 1900. Bemålat, längd: 60, djup: 34, höjd: 161
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4437 Skåp/sideboard
    barockstil, längd: 116, djup: 55, höjd: 80 (nyckel..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    7 maj kl 18:54
  • 4560 Skrin
    Silver/Kristall, längd: 11, höjd: 9
    Såld: 600 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4289 Skrivbord
    1920-tal, bemålad, längd: 140, djup: 80, höjd: 74
    Såld: 600 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4171 Skrivbord
    rokokostil, längd: 108, djup: 60, höjd: 75, sliten..//
    Såld: 850 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3627 Skulptur
    Kunglig Dansk Royal Copenhagen, gåsapiga, höjd: 23
    Såld: 250 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3564 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), ABC-flickor, Dora, Gustavsb..//
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3132 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, "Johanna", höj..//
    Såld: 400 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 2688 Soffa
    3-sits, skinn, 60/70-tal, längd: 185
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4374 Soffa
    Gustaviansk stil, 1800-tal, längd: 200
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3228 Soffa
    Gustaviansk stil, NK, 1920-tal, längd: 180
    Såld: 100 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 2323 Stolar
    6 st, trä/krom
    Såld: 150 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4065 Stop
    Silver, myntlock, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1895,..//
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4439 Sybord
    40-tal, björk, längd: 55, djup: 38, höjd: 67
    Såld: 500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4028 Tusch
    Edvard Forsström (1854-1934), "söndagsnisse", "När..//
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4010 Tusch
    Stig "Slas" Claesson, Maria kyrka, 1975, motivets ..//
    Såld: 450 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4239 Tvättset
    2 delar. + syltkruka, Rörstrand
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4182 Vas
    + burk med lock, Gouda, höjd: 26 + , diameter: 10
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4357 Vas
    + fat, Stig Lindberg (1916-1982), höjd: 10 + , dia..//
    Såld: 700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4350 Vas
    + skål, Triller, Tobo, höjd: 11+ diameter: 9
    Såld: 700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3624 Vas
    Bertil Vallien (f. 1938), Kosta Boda, höjd: 30
    Såld: 550 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4334 Vas
    Björn Wiinblad (1918-2006), höjd: 10
    UTGICK 

    Auktionen avslutades
    7 maj kl 19:39
  • 4345 Vas
    Carl-Harry Stålhane (1920-1990), höjd: 15
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4336 Vas
    Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Rörstrand, höjd: 23
    Såld: 200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3199 Vas
    Gustavsberg, till minne av prins Eugen, Waldemarsu..//
    Såld: 600 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4233 Vas
    keramik, signerad, Cilla Adlercreutz, Lars Jöranss..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutades
    7 maj kl 19:13
  • 3058 Vas
    keramik, Sven Weijsfeldt, Gustavsbergs Studio, höj..//
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4572 Vas
    Kina, höjd, 32
    Såld: 800 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4136 Vas
    Kina, Kang-xi, höjd: 23
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4211 Vas
    M. Backström, Boda, höjd:
    Såld: 150 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4158 Vas
    porslin, Jugend, Rörstrand, höjd: 25
    Såld: 500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4527 Vas
    Tapio Wirkkala (1915-1985), Iittala, -59, 'Fingerv..//
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev