e-auktion den 7 maj 2012

  • Sortera efter

  • 3023 Akvarell
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3590 Akvarell
    Göran Brunius (1911-2005), "Biätere", signerad, 54x40
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3588 Akvarell
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4238 Byrå
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4226 Byrå
    1800-tal, längd: 91, djup: 45, höjd: 93
    Såld: 2.100 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4222 Byrå
    1800-tal, längd: 93, djup: 47, höjd: 91
    Såld: 1.900 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4095 Byrå
    Björk, 30-tal, längd: 65, djup: 30, höjd: 65
    Såld: 450 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4298 Byrå
    Mahogny, längd: 94, djup: 51, höjd: 129
    UTGICK

    7 maj kl 19:48
  • 4443 Byrå
    med stenskiva, intarsia, längd: 8, djup: 44, höjd: 75
    Såld: 500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4015 Etsning
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4014 Etsning
    signerad, Modell med äpple, motivets mått: 40 x 37
    Såld: 900 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4582 Etsning
    Såld: 200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4210 Keramik
    3 delar, Kåge verkstad, höjd: 18-26 + , diameter: 19
    Såld: 450 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4335 Keramik
    Såld: 700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4135 Keramik
    Kina, 6 del, diverse, höjd: 6-18
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4297 Kista
    1600-/1700-tal, längd: 126, djup: 64, höjd: 67
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4319 Kista
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4138 Kista
    1700-tal, längd: 125, djup: 60, höjd: 60, bemålad
    Såld: 250 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 2036 Litografi
    Såld: 200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3341 Litografi
    Såld: 500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4214 Litografi
    Såld: 100 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4424 Skåp
    Bemålat, längd: 72, djup: 54, höjd: 67
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4291 Skåp
    Furu, längd: 120, djup: 50, höjd: 190
    Såld: 1.600 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3365 Skåp
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4289 Skrivbord
    1920-tal, bemålad, längd: 140, djup: 80, höjd: 74
    Såld: 600 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4171 Skrivbord
    Såld: 850 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4427 Skrivbord
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4374 Soffa
    Gustaviansk stil, 1800-tal, längd: 200
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3228 Soffa
    Gustaviansk stil, NK, 1920-tal, längd: 180
    Såld: 100 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4033 Soffa
    Norell, Rotang, längd: 154
    UTGICK

    Auktionen avslutades

    7 maj kl 17:01
  • 4065 Stop
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4439 Sybord
    40-tal, björk, längd: 55, djup: 38, höjd: 67
    Såld: 500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4097 Sybord
    Nyrokoko, Mahogny, längd: 54, djup: 35, höjd: 72
    Såld: 650 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4003 Tryck
    signerat Nerman, HC-upplaga, motivets mått: 21x14
    Såld: 200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4622 Tryck
    Stockholm, 40x60
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4028 Tusch
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4357 Vas
    Såld: 700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4350 Vas
    + skål, Triller, Tobo, höjd: 11+ diameter: 9
    Såld: 700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3624 Vas
    Bertil Vallien (f. 1938), Kosta Boda, höjd: 30
    Såld: 550 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4334 Vas
    Björn Wiinblad (1918-2006), höjd: 10
    UTGICK

    Auktionen avslutades

    7 maj kl 19:39
  • 4345 Vas
    Carl-Harry Stålhane (1920-1990), höjd: 15
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4336 Vas
    Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Rörstrand, höjd: 23
    Såld: 200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3199 Vas
    Såld: 600 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4233 Vas
    UTGICK

    Auktionen avslutades

    7 maj kl 19:13
  • 3058 Vas
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4158 Vas
    porslin, Jugend, Rörstrand, höjd: 25
    Såld: 500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4527 Vas
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4261 Vas
    Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), Kosta Boda, höjd: 15
    Såld: 100 kr

    Såldes den 7 maj 2012