e-auktion den 7 maj 2012


  • Sortera efter 

  • 3588 Akvarell
    Göran Brunius (1911-2005), "Lärkfalk", signerad, 5..//
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3587 Akvarell
    Göran Brunius (1911-2005), Kungsfiskare, signerad,..//
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4381 Akvarell
    R Gigli, Roma, Flicka & pojke, 54 x 37
    Såld: 400 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4382 Akvarell
    Tryggve Hermelin (1856-1951), 1884, Skogsglänta, 2..//
    Såld: 150 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4411 Akvarell
    David Ljungdahl (1870-1940), 1905, Björkar, 23 x 18
    Såld: 250 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3023 Akvarell
    Erik Ekengren, 1913, "Hampshire England", motivets..//
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4238 Byrå
    1800-tal, bemålad, längd: 88, djup: 43, höjd: 101,..//
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4226 Byrå
    1800-tal, längd: 91, djup: 45, höjd: 93
    Såld: 2.100 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4222 Byrå
    1800-tal, längd: 93, djup: 47, höjd: 91
    Såld: 1.900 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4095 Byrå
    Björk, 30-tal, längd: 65, djup: 30, höjd: 65
    Såld: 450 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4298 Byrå
    Mahogny, längd: 94, djup: 51, höjd: 129
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    7 maj kl 19:48
  • 4443 Byrå
    med stenskiva, intarsia, längd: 8, djup: 44, höjd: 75
    Såld: 500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4591 Etsning
    Carl Magnus (f. 1943), 1982, 26/40, motivets mått:..//
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4015 Etsning
    signerad, Klippa i havet, 4/50, motivets mått: 36 ..//
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4582 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), "Kvarn", motivets mått:..//
    Såld: 200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4210 Keramik
    3 delar, Kåge verkstad, höjd: 18-26 + , diameter: 19
    Såld: 450 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4335 Keramik
    3 delar, Kunglig Dansk Royal Copenhagen, "Musselma..//
    Såld: 700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4135 Keramik
    Kina, 6 del, diverse, höjd: 6-18
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4297 Kista
    1600-/1700-tal, längd: 126, djup: 64, höjd: 67
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4319 Kista
    1600/1700-tal, låsmekanism med tre lås och nycklar..//
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4138 Kista
    1700-tal, längd: 125, djup: 60, höjd: 60, bemålad
    Såld: 250 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4083 Skål
    Med mynt, saknar stämplar, diameter: 12, höjd: 5
    Såld: 200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 2633 Skålar
    2 st, Konstglas, Eva Englund, Pukeberg, Dia16-20, ..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    7 maj kl 17:36
  • 4130 Skålfat
    Bing & Grøndahl, längd: 17
    Såld: 100 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3365 Skåp
    Med hyllor, 1700-/1800-tal, bemålat, längd: 117, d..//
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4376 Skåp
    omkring 1900. Bemålat, längd: 60, djup: 34, höjd: 161
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4437 Skåp/sideboard
    barockstil, längd: 116, djup: 55, höjd: 80 (nyckel..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    7 maj kl 18:54
  • 4560 Skrin
    Silver/Kristall, längd: 11, höjd: 9
    Såld: 600 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4289 Skrivbord
    1920-tal, bemålad, längd: 140, djup: 80, höjd: 74
    Såld: 600 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4171 Skrivbord
    rokokostil, längd: 108, djup: 60, höjd: 75, sliten..//
    Såld: 850 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3627 Skulptur
    Kunglig Dansk Royal Copenhagen, gåsapiga, höjd: 23
    Såld: 250 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3564 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), ABC-flickor, Dora, Gustavsb..//
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3132 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, "Johanna", höj..//
    Såld: 400 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 2688 Soffa
    3-sits, skinn, 60/70-tal, längd: 185
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4374 Soffa
    Gustaviansk stil, 1800-tal, längd: 200
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3228 Soffa
    Gustaviansk stil, NK, 1920-tal, längd: 180
    Såld: 100 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 2323 Stolar
    6 st, trä/krom
    Såld: 150 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4065 Stop
    Silver, myntlock, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1895,..//
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4439 Sybord
    40-tal, björk, längd: 55, djup: 38, höjd: 67
    Såld: 500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4028 Tusch
    Edvard Forsström (1854-1934), "söndagsnisse", "När..//
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4010 Tusch
    Stig "Slas" Claesson, Maria kyrka, 1975, motivets ..//
    Såld: 450 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4239 Tvättset
    2 delar. + syltkruka, Rörstrand
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4182 Vas
    + burk med lock, Gouda, höjd: 26 + , diameter: 10
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4357 Vas
    + fat, Stig Lindberg (1916-1982), höjd: 10 + , dia..//
    Såld: 700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4350 Vas
    + skål, Triller, Tobo, höjd: 11+ diameter: 9
    Såld: 700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3624 Vas
    Bertil Vallien (f. 1938), Kosta Boda, höjd: 30
    Såld: 550 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4334 Vas
    Björn Wiinblad (1918-2006), höjd: 10
    UTGICK 

    Auktionen avslutades
    7 maj kl 19:39
  • 4345 Vas
    Carl-Harry Stålhane (1920-1990), höjd: 15
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4336 Vas
    Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Rörstrand, höjd: 23
    Såld: 200 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 3199 Vas
    Gustavsberg, till minne av prins Eugen, Waldemarsu..//
    Såld: 600 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4233 Vas
    keramik, signerad, Cilla Adlercreutz, Lars Jöranss..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutades
    7 maj kl 19:13
  • 3058 Vas
    keramik, Sven Weijsfeldt, Gustavsbergs Studio, höj..//
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4572 Vas
    Kina, höjd, 32
    Såld: 800 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4136 Vas
    Kina, Kang-xi, höjd: 23
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4211 Vas
    M. Backström, Boda, höjd:
    Såld: 150 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4158 Vas
    porslin, Jugend, Rörstrand, höjd: 25
    Såld: 500 kr

    Såldes den 7 maj 2012
  • 4527 Vas
    Tapio Wirkkala (1915-1985), Iittala, -59, 'Fingerv..//
    Såld: 300 kr

    Såldes den 7 maj 2012

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook