e-auktion den 23 april 2012


  • Sortera efter 

  • 9088 Akryl
    Gösta Ehrenberg (f. 1923), 'Människor i ett rum', ..//
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 9310 Akvarell
    Sign Blom 1885, De "Vanprydliga rucklen" på förlän..//
    Såld: 250 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 9230 Akvarell
    Torsten Jovinge (1898-1936), stadsbild, signerad-2..//
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2437 Byrå
    50/60-tal, Teak, längd: 75, djup: 38, höjd: 70
    Såld: 400 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2232 Byrå
    England, 6 lådor, längd: 45, djup: 33, höjd: 88
    Såld: 600 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2512 Byrå
    längd: 99, djup: 45, höjd: 85
    Såld: 800 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2084 Byrå
    Mahogny, längd: 65, djup: 30, höjd: 64
    Såld: 100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2655 Byrå
    Mahogny, stenskiva, längd: 95, djup: 50, höjd: 80
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2435 Byrå
    Med uppfällbar skiva, bemålad, längd: 78, djup: 42..//
    Såld: 800 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 9411 Fat
    Bing & Grøndahl, Musselmalet, längd: 46
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    23 april kl 19:51
  • 2368 Fat
    På fot, glas/nysilver, diameter: 25, höjd: 34
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2615 Fat
    Rörstrand, Majolica, diameter: 40
    Såld: 950 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2075 Kista
    1700-tal, senare bemålning, längd: 50, djup: 42, h..//
    Såld: 200 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2536 Kista
    Allmoge, längd: 95
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2045 Kista
    längd: 138, djup: 63, höjd: 62 (nykel finns i inlämn)
    Såld: 200 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2031 Litografi
    Håkan Thorsén (f. 1928), 284/360, motivets mått: 6..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    23 april kl 18:40
  • 2726 Litografi
    2 st, Bengt Olsson, 63/200, hamnmotiv, motivets må..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutades
    23 april kl 19:50
  • 2032 Litografi
    B Wessman, komposition, 62/125, motivets mått: 72x53
    Såld: 350 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2181 Litografi
    Bengt Lindström (1925-2008), 56/99, L´homme en rou..//
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2035 Litografi
    Curt Hillfon (f. 1943), EA (konstnärens exemplar),..//
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2184 Litografi
    Gösta Werner (1909-1989), -81, 135/225, motivets m..//
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2024 Litografi
    Gunnar Allvar (1922-2003), 42/360, motivets mått: ..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    23 april kl 18:10
  • 2019 Litografi
    Gunnar Allvar (1922-2003), PT, hästar, motivets må..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    23 april kl 17:58
  • 2182 Litografi
    Lars Norrman (1915-1979), 53/310, fiskebåt, motive..//
    Såld: 150 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2039 Litografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 124/150, bladets mått: 88..//
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2037 Litografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 132/150, bladets mått: 63x90
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2034 Litografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 19/150, bladets mått: 63x90
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2747 Mapp
    Diverse konst, Håkan Bull, Einar Forseth (1892-198..//
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2378 Mapp
    diverse. litografier, teckningar, bl. a Harald Wib..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    23 april kl 17:29
  • 2574 Matsalsbord
    Mahogny, diameter: 108
    Såld: 300 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2740 Skål
    + 2st ytterfoder, "Vinda", Stig Lindberg (1916-198..//
    Såld: 700 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2605 Skål
    Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg (1916-1982), Na..//
    Såld: 100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2628 Skål
    på fot + 4 småfat
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2289 Skåp
    1950-tal, Teak, längd: 97, djup: 42, höjd: 75
    Såld: 300 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2475 Skåp
    Asien, längd: 62, djup: 31, höjd: 91
    Såld: 2.600 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2010 Skåp
    Axel Einar Hjort (1888-1959), NK 1936, längd: 140,..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutades
    23 april kl 19:55
  • 2654 Skåp
    bemålat, 1800-tal, på senare benställning, längd: ..//
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2630 Skåp
    Ek, Tidigt 1900-tal, längd: 132, djup: 55, höjd: 220
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2376 Skåp
    Kina, längd: 85, djup: 40, höjd: 110
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2040 Tavla
    Rolf Lahmann, A Déri, trä, 66x87
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2106 Tavlor
    2 st, JE Ridinger, eftertryck, motivets mått: 44 x 30
    Såld: 450 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2383 Tavlor
    2 st, Marianne Taube (f. 1928)
    Såld: 650 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 1215 Vas
    Argenta, Gustavsberg, höjd: 15
    Såld: 600 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2612 Vas
    Argenta, Gustavsberg, Wilhelm Kåge (1889-1960), hö..//
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2511 Vas
    Bernt Friberg (1899-1981), Gustavsbergs Studio, hö..//
    Såld: 2.100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2627 Vas
    Kosta. , höjd: 23, diameter: 24
    Såld: 600 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2143 Vas
    Millefiori, Italien, höjd: 17
    Såld: 800 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2480 Vas
    Porslin, Versai, höjd: 40
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2557 Vas
    Tapio Wirkkala (1915-1985), "Fingervase", signerad..//
    Såld: 1.400 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2458 Vaser
    1 par, Skansenglas, höjd: 20
    Såld: 100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2624 Vaser
    2 st+ skål, diameter: 18, höjd: 12-15
    UTGICK 

    Auktionen avslutades
    23 april kl 18:22

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev