e-auktion den 23 april 2012

  • Sortera efter

  • 9088 Akryl
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2552 Akvarell
    Berta Berg, 1938, blomsterstilleben, 41x25
    Såld: 100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 9363 Akvarell
    Såld: 300 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2389 Akvarell
    Carl Anton, sjölandskap, motivets mått: 23x31
    Såld: 300 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 9237 Akvarell
    UTGICK

    23 april kl 17:21
  • 2211 Akvarell
    Karin Lindberg - Lundkvist, 34 x 50
    UTGICK

    Auktionen avslutades
    23 april kl 17:36
  • 2508 Akvarell
    Leif Kihl, -94, motivets mått: 29x21
    Såld: 700 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 9356 Akvarell
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 9310 Akvarell
    Såld: 250 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2437 Byrå
    50/60-tal, Teak, längd: 75, djup: 38, höjd: 70
    Såld: 400 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2232 Byrå
    England, 6 lådor, längd: 45, djup: 33, höjd: 88
    Såld: 600 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2512 Byrå
    längd: 99, djup: 45, höjd: 85
    Såld: 800 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2084 Byrå
    Mahogny, längd: 65, djup: 30, höjd: 64
    Såld: 100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2655 Byrå
    Mahogny, stenskiva, längd: 95, djup: 50, höjd: 80
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2435 Byrå
    Såld: 800 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 9297 Etsning
    Såld: 500 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2259 Etsning
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2698 Etsning
    Sign Lilja, 42/75, motivets mått: 16x12
    Såld: 750 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 9411 Fat
    Bing & Grøndahl, Musselmalet, längd: 46
    UTGICK

    23 april kl 19:51
  • 2368 Fat
    På fot, glas/nysilver, diameter: 25, höjd: 34
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2615 Fat
    Rörstrand, Majolica, diameter: 40
    Såld: 950 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2282 Golvur
    Warmink, höjd: 180
    Såld: 600 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2221 Gouache
    Aly Ben Salem (1910-2001), kvinna med rådjur, 21x26
    Såld: 5.700 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2254 Gouache
    Såld: 400 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2075 Kista
    Såld: 200 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2536 Kista
    Allmoge, längd: 95
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2045 Kista
    längd: 138, djup: 63, höjd: 62 (nykel finns i inlämn)
    Såld: 200 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2726 Litografi
    UTGICK

    Auktionen avslutades
    23 april kl 19:50
  • 2032 Litografi
    B Wessman, komposition, 62/125, motivets mått: 72x53
    Såld: 350 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2181 Litografi
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2035 Litografi
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2184 Litografi
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2024 Litografi
    UTGICK

    23 april kl 18:10
  • 2019 Litografi
    UTGICK

    23 april kl 17:58
  • 2031 Litografi
    UTGICK

    23 april kl 18:40
  • 2182 Litografi
    Såld: 150 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2183 Litografi
    Såld: 150 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2076 Litografi
    Såld: 100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2022 Litografi
    Molin, Enkai-Masajland, 18/30, motivets mått: 50x39
    Såld: 100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2518 Litografi
    Såld: 650 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2661 Litografi
    Såld: 250 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2023 Litografi
    signerad, båthamn, 76/260, motivets mått: 42x56
    Såld: 100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2039 Litografi
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2037 Litografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 132/150, bladets mått: 63x90
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2034 Litografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 19/150, bladets mått: 63x90
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2038 Litografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 43/150, bladets mått: 61x89
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2033 Litografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 95/150, bladets mått: 63x90
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2741 Litografier
    Såld: 700 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2747 Mapp
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2378 Mapp
    UTGICK

    23 april kl 17:29
  • 2574 Matsalsbord
    Mahogny, diameter: 108
    Såld: 300 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2740 Skål
    Såld: 700 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2605 Skål
    Såld: 100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2628 Skål
    på fot + 4 småfat
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2289 Skåp
    1950-tal, Teak, längd: 97, djup: 42, höjd: 75
    Såld: 300 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2475 Skåp
    Asien, längd: 62, djup: 31, höjd: 91
    Såld: 2.600 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2010 Skåp
    UTGICK

    Auktionen avslutades
    23 april kl 19:55
  • 2654 Skåp
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2630 Skåp
    Ek, Tidigt 1900-tal, längd: 132, djup: 55, höjd: 220
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2376 Skåp
    Kina, längd: 85, djup: 40, höjd: 110
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2040 Tavla
    Rolf Lahmann, A Déri, trä, 66x87
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2106 Tavlor
    2 st, JE Ridinger, eftertryck, motivets mått: 44 x 30
    Såld: 450 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2383 Tavlor
    2 st, Marianne Taube (f. 1928)
    Såld: 650 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 1215 Vas
    Argenta, Gustavsberg, höjd: 15
    Såld: 600 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2612 Vas
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2511 Vas
    Såld: 2.100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2627 Vas
    Kosta. , höjd: 23, diameter: 24
    Såld: 600 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2143 Vas
    Millefiori, Italien, höjd: 17
    Såld: 800 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2480 Vas
    Porslin, Versai, höjd: 40
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2557 Vas
    Såld: 1.400 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2458 Vaser
    1 par, Skansenglas, höjd: 20
    Såld: 100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2624 Vaser
    2 st+ skål, diameter: 18, höjd: 12-15
    UTGICK

    Auktionen avslutades
    23 april kl 18:22

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev