e-auktion den 23 april 2012


  • Sortera efter 

  • 9088 Akryl
    Gösta Ehrenberg (f. 1923), 'Människor i ett rum', ..//
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 9310 Akvarell
    Sign Blom 1885, De "Vanprydliga rucklen" på förlän..//
    Såld: 250 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 9230 Akvarell
    Torsten Jovinge (1898-1936), stadsbild, signerad-2..//
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2437 Byrå
    50/60-tal, Teak, längd: 75, djup: 38, höjd: 70
    Såld: 400 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2232 Byrå
    England, 6 lådor, längd: 45, djup: 33, höjd: 88
    Såld: 600 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2512 Byrå
    längd: 99, djup: 45, höjd: 85
    Såld: 800 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2084 Byrå
    Mahogny, längd: 65, djup: 30, höjd: 64
    Såld: 100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2655 Byrå
    Mahogny, stenskiva, längd: 95, djup: 50, höjd: 80
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2435 Byrå
    Med uppfällbar skiva, bemålad, längd: 78, djup: 42..//
    Såld: 800 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 9411 Fat
    Bing & Gröndal, Musselmalet, längd: 46
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    23 april kl 19:51
  • 2368 Fat
    På fot, glas/nysilver, diameter: 25, höjd: 34
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2615 Fat
    Rörstrand, Majolica, diameter: 40
    Såld: 950 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2075 Kista
    1700-tal, senare bemålning, längd: 50, djup: 42, h..//
    Såld: 200 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2536 Kista
    Allmoge, längd: 95
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2045 Kista
    längd: 138, djup: 63, höjd: 62 (nykel finns i inlämn)
    Såld: 200 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2031 Litografi
    Håkan Thorsén (f. 1928), 284/360, motivets mått: 6..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    23 april kl 18:40
  • 2726 Litografi
    2 st, Bengt Olsson, 63/200, hamnmotiv, motivets må..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutades
    23 april kl 19:50
  • 2032 Litografi
    B Wessman, komposition, 62/125, motivets mått: 72x53
    Såld: 350 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2181 Litografi
    Bengt Lindström (1925-2008), 56/99, L´homme en rou..//
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2035 Litografi
    Curt Hillfon (f. 1943), EA (konstnärens exemplar),..//
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2184 Litografi
    Gösta Werner (1909-1989), -81, 135/225, motivets m..//
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2024 Litografi
    Gunnar Allvar (1922-2003), 42/360, motivets mått: ..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    23 april kl 18:10
  • 2019 Litografi
    Gunnar Allvar (1922-2003), PT, hästar, motivets må..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    23 april kl 17:58
  • 2182 Litografi
    Lars Norrman (1915-1979), 53/310, fiskebåt, motive..//
    Såld: 150 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2039 Litografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 124/150, bladets mått: 88..//
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2037 Litografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 132/150, bladets mått: 63x90
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2034 Litografi
    Yrjö Edelmann (f. 1941), 19/150, bladets mått: 63x90
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2747 Mapp
    Diverse konst, Håkan Bull, Einar Forseth (1892-198..//
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2378 Mapp
    diverse. litografier, teckningar, bl. a Harald Wib..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    23 april kl 17:29
  • 2574 Matsalsbord
    Mahogny, diameter: 108
    Såld: 300 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2740 Skål
    + 2st ytterfoder, "Vinda", Stig Lindberg (1916-198..//
    Såld: 700 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2605 Skål
    Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg (1916-1982), Na..//
    Såld: 100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2628 Skål
    på fot + 4 småfat
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2289 Skåp
    1950-tal, Teak, längd: 97, djup: 42, höjd: 75
    Såld: 300 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2475 Skåp
    Asien, längd: 62, djup: 31, höjd: 91
    Såld: 2.600 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2010 Skåp
    Axel Einar Hjort (1888-1959), NK 1936, längd: 140,..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutades
    23 april kl 19:55
  • 2654 Skåp
    bemålat, 1800-tal, på senare benställning, längd: ..//
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2630 Skåp
    Ek, Tidigt 1900-tal, längd: 132, djup: 55, höjd: 220
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2376 Skåp
    Kina, längd: 85, djup: 40, höjd: 110
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2040 Tavla
    Rolf Lahmann, A Déri, trä, 66x87
    Såld: 550 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2106 Tavlor
    2 st, JE Ridinger, eftertryck, motivets mått: 44 x 30
    Såld: 450 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2383 Tavlor
    2 st, Marianne Taube (f. 1928)
    Såld: 650 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 1215 Vas
    Argenta, Gustavsberg, höjd: 15
    Såld: 600 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2612 Vas
    Argenta, Gustavsberg, Wilhelm Kåge (1889-1960), hö..//
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2511 Vas
    Bernt Friberg (1899-1981), Gustavsbergs Studio, hö..//
    Såld: 2.100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2627 Vas
    Kosta. , höjd: 23, diameter: 24
    Såld: 600 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2143 Vas
    Millefiori, Italien, höjd: 17
    Såld: 800 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2480 Vas
    Porslin, Versai, höjd: 40
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2557 Vas
    Tapio Wirkkala (1915-1985), "Fingervase", signerad..//
    Såld: 1.400 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2458 Vaser
    1 par, Skansenglas, höjd: 20
    Såld: 100 kr

    Såldes den 23 april 2012
  • 2624 Vaser
    2 st+ skål, diameter: 18, höjd: 12-15
    UTGICK 

    Auktionen avslutades
    23 april kl 18:22

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook