KONST / Litografier / Färglitografi 13978166
*
nr 1397 8166
Bo Erik Lundqvist
(f. 1936), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 131/180, oramat löst blad, bladets mått: 61x45 cm
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 maj 2021
kl 19:30:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 11:42:09
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bo Erik Lundqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo erik lundqvist färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:17
-
2026 Färglitografi
3 st, Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:28
-
3105 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Sydländsk kus..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:28
-
4182 Färglitografi
Anders Österlin (1926-2011), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:56
-
2038 Färglitografi
Antoni Tà pies (1923-2012), Spanien. "A effacé", ko..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:26
-
2079 Färglitografi
Avo Keerend (1920-2012), Estland. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:46
*
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bo Erik Lundqvist
nr 1397 8166
Bo Erik Lundqvist
(f. 1936), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 131/180, oramat löst blad, bladets mått: 61x45 cm
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 11:42:09 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Bo Erik Lundqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo erik lundqvist färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:17 -
2026 Färglitografi
3 st, Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:28 -
3105 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Sydländsk kus..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:28
-
4182 Färglitografi
Anders Österlin (1926-2011), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:56 -
2038 Färglitografi
Antoni Tà pies (1923-2012), Spanien. "A effacé", ko..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:26 -
2079 Färglitografi
Avo Keerend (1920-2012), Estland. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:46