KONST / Litografier / Färglitografi 13767361
nr 1376 7361
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Växter. HC-upplaga (hors de commerce). Signerad, daterad -77. Motivet: 29x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x60 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 1 februari 2021
kl 18:49:07
700 kr
800 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson