KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14949397
nr 1494 9397
August Jernberg
(1826-1896), Sverige
Signerad, daterad 69, Interiör, 24x30 cm, yttermått inklusive ram: 44x52, akvarell
August Jernberg, svensk målare född i Gävle 1826, död i Düsseldorf 1896.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 oktober 2022
kl 20:10:40
29/9 19:40:32
August Jernberg
Läs mer om August Jernberg