KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12555015
*
nr 1255 5015
Luis Fernández Noseret
(1793-1829), Spanien
Etsningar, 7 st, "De Las principales suertes de una corrida de toros". Motivet: 18x24,5 cm
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 18:38:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 15:55:59
1
1.000 kr
19/5 12:13:57
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Läs mer om Luis Fernández Noseret
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa grafik spanien spansk spanska sydeuropa
-
2011 Akvatint
Curt Burström (1920-1964), Sverige. "Komposition V..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:35
-
2059 Etsning
Alain Jeanne (f. 1945), Frankrike. Ugglor. Signera..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:55
-
4269 Etsning
Anders Heller (f. 1904), Sverige. Signerad, Forest..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:59
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:21
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:27
-
3098 Etsning
Bernard Childs (1910-1985), USA. "Euphoria". Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:29
*
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Läs mer om Luis Fernández Noseret
nr 1255 5015
Luis Fernández Noseret
(1793-1829), Spanien
Etsningar, 7 st, "De Las principales suertes de una corrida de toros". Motivet: 18x24,5 cm
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 15:55:59 | 1 | 1.000 kr |
19/5 12:13:57 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.Läs mer om Luis Fernández Noseret
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa grafik spanien spansk spanska sydeuropa
-
2011 Akvatint
Curt Burström (1920-1964), Sverige. "Komposition V..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:35 -
2059 Etsning
Alain Jeanne (f. 1945), Frankrike. Ugglor. Signera..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:55 -
4269 Etsning
Anders Heller (f. 1904), Sverige. Signerad, Forest..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:59
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:21 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:27 -
3098 Etsning
Bernard Childs (1910-1985), USA. "Euphoria". Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:29