KONST / Litografier / Färglitografi 13967377
*
nr 1396 7377
Per Julius
(f. 1951), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 99/360, yttermått inklusive ram: 51x38-62x46 cm
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 19:54:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 15:21:45
1
300 kr
10/5 12:40:47
2
700 kr
10/5 18:54:56
3
500 kr
10/5 18:54:56
2
600 kr (Budbetjänt)
10/5 19:43:46
4
1.000 kr
10/5 19:47:10
2
900 kr
10/5 19:47:10
4
1.000 kr (Budbetjänt)
10/5 19:48:15
2
Vinnande bud
10/5 19:49:11
4
1.200 kr
10/5 19:49:11
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Julius
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs mer om Per Julius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per julius svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:01
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:03
-
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:13
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:53
-
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:34
-
5212 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, EA upp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:07
*
Per Julius
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Per Julius
nr 1396 7377
Per Julius
(f. 1951), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 99/360, yttermått inklusive ram: 51x38-62x46 cm
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/5 15:21:45 | 1 | 300 kr |
10/5 12:40:47 | 2 | 700 kr |
10/5 18:54:56 | 3 | 500 kr |
10/5 18:54:56 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
10/5 19:43:46 | 4 | 1.000 kr |
10/5 19:47:10 | 2 | 900 kr |
10/5 19:47:10 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
10/5 19:48:15 | 2 | Vinnande bud |
10/5 19:49:11 | 4 | 1.200 kr |
10/5 19:49:11 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Julius
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör.Läs mer om Per Julius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per julius svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:01 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:03 -
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:13
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:53 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:34 -
5212 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, EA upp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:07