KONST / Litografier / Färglitografi 14076432
*
nr 1407 6432
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 3/280 93, daterad "Waxholm. Motivet: 21x32cm, yttermått inklusive ram: 36x46cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2021
kl 19:42:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/6 23:19:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs mer om Dénes Perger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8237 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:04
-
8071 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Flöjtspelande cl..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50
-
8109 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Kvinna med cigar..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:10
-
8344 Färglitografi
Avo Keerend, Signerad, numrerad EA, daterad -91. F..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50
-
8240 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28
-
8171 Färglitografi
Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:59
*
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs mer om Dénes Perger
nr 1407 6432
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 3/280 93, daterad "Waxholm. Motivet: 21x32cm, yttermått inklusive ram: 36x46cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/6 23:19:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.Läs mer om Dénes Perger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8237 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:04 -
8071 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Flöjtspelande cl..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50 -
8109 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Kvinna med cigar..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:10
-
8344 Färglitografi
Avo Keerend, Signerad, numrerad EA, daterad -91. F..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50 -
8240 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28 -
8171 Färglitografi
Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:59