KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13526406
nr 1352 6406
Peter Schou
(1844-1914), Danmark
Oljemålning, Landskap med vilande kvinna. Ej signerad, stämpel a tergo Peter Schou dödsboauktion 1935. Olja på duk, 50x43 cm
Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 5 oktober 2020
kl 18:25:25
5/10 10:27:20