KONST / Litografier / Färglitografi 14198077
*
nr 1419 8077
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Signerad, numrerad 171/190. Färglitografi, bildmått: 34x24cm, yttermått inklusive ram: 55x45cm
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2021
kl 19:28:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 19:50:10
1
200 kr
19/9 16:34:59
2
200 kr
19/9 16:34:59
1
200 kr (Budbetjänt)
19/9 16:35:43
2
300 kr
20/9 13:29:35
3
300 kr
20/9 13:29:35
2
300 kr (Budbetjänt)
20/9 13:30:50
3
350 kr
20/9 19:18:14
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 34x24cm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:01
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:03
-
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:13
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:53
-
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:34
-
5212 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, EA upp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:07
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 1419 8077
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Signerad, numrerad 171/190. Färglitografi, bildmått: 34x24cm, yttermått inklusive ram: 55x45cm
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/9 19:50:10 | 1 | 200 kr |
19/9 16:34:59 | 2 | 200 kr |
19/9 16:34:59 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
19/9 16:35:43 | 2 | 300 kr |
20/9 13:29:35 | 3 | 300 kr |
20/9 13:29:35 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
20/9 13:30:50 | 3 | 350 kr |
20/9 19:18:14 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 34x24cm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:01 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:03 -
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:13
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:53 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:34 -
5212 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, EA upp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:07