KONST / Litografier / Grafiskt blad 14046065
*
nr 1404 6065
Haries Lagerbrink
(f. 1920), Sverige
Grafiskt blad, "Det onda och det goda". Signerad, numrerad 26/35, daterad 1961. Motivet: 38x47 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Haries Lagerbrink, svensk målare, tecknare och grafiker född i Borås 1920
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 19:04:16
- Konstnär/Designer
Haries Lagerbrink
Haries Lagerbrink, svensk målare, tecknare och grafiker född i Borås 1920
Läs mer om Haries Lagerbrink
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafiskt blad haries lagerbrink litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8237 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:04
-
8071 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Flöjtspelande cl..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50
-
8109 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Kvinna med cigar..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:10
-
8344 Färglitografi
Avo Keerend, Signerad, numrerad EA, daterad -91. F..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50
-
8240 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28
-
8171 Färglitografi
Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:59
*
Haries Lagerbrink
Haries Lagerbrink, svensk målare, tecknare och grafiker född i Borås 1920
Läs mer om Haries Lagerbrink
nr 1404 6065
Haries Lagerbrink
(f. 1920), Sverige
Grafiskt blad, "Det onda och det goda". Signerad, numrerad 26/35, daterad 1961. Motivet: 38x47 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Haries Lagerbrink, svensk målare, tecknare och grafiker född i Borås 1920
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Konstnär/Designer
Haries Lagerbrink
Haries Lagerbrink, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i BorÃ¥s 1920Läs mer om Haries Lagerbrink
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafiskt blad haries lagerbrink litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8237 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:04 -
8071 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Flöjtspelande cl..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50 -
8109 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Kvinna med cigar..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:10
-
8344 Färglitografi
Avo Keerend, Signerad, numrerad EA, daterad -91. F..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50 -
8240 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28 -
8171 Färglitografi
Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:59