KONST / Litografier / Färglitografi 13732040
*
nr 1373 2040
Gösta Gustavson
(1931-2008), Sverige
Färglitografi, "vinterdag Stockholm". Signerad, numrerad 9/300, daterad 1972. Motivet: 50x65 cm
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 20:51:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 20:40:15
1
Vinnande bud
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Gösta Gustavson
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Läs mer om Gösta Gustavson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta gustavson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:01
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:03
-
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:13
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:53
-
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:34
-
5212 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, EA upp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:07
*
Gösta Gustavson
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Gösta Gustavson
nr 1373 2040
Gösta Gustavson
(1931-2008), Sverige
Färglitografi, "vinterdag Stockholm". Signerad, numrerad 9/300, daterad 1972. Motivet: 50x65 cm
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/1 20:40:15 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
18 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar StÃ¥lbrand, Ehrnfried W ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Gösta Gustavson
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.Läs mer om Gösta Gustavson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta gustavson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:01 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:03 -
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:13
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:53 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:34 -
5212 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, EA upp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:07