KONST / Litografier / Färglitografi 14943252
*
nr 1494 3252
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, 2 st, Stockholmsmotiv. Signerad. Yttermått inklusive ram: 67x75 ca
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2022
kl 20:41:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 10:33:58
1
100 kr
3/10 18:51:15
2
Vinnande bud
3/10 18:52:20
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8237 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:04
-
8071 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Flöjtspelande cl..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50
-
8109 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Kvinna med cigar..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:10
-
8344 Färglitografi
Avo Keerend, Signerad, numrerad EA, daterad -91. F..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50
-
8240 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28
-
8171 Färglitografi
Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:59
*
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Charles Sjöholm
nr 1494 3252
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, 2 st, Stockholmsmotiv. Signerad. Yttermått inklusive ram: 67x75 ca
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/10 10:33:58 | 1 | 100 kr |
3/10 18:51:15 | 2 | Vinnande bud |
3/10 18:52:20 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8237 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:04 -
8071 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Flöjtspelande cl..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50 -
8109 Färglitografi
Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Kvinna med cigar..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:10
-
8344 Färglitografi
Avo Keerend, Signerad, numrerad EA, daterad -91. F..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:50 -
8240 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28 -
8171 Färglitografi
Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:59