KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13824109
nr 1382 4109
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Signerad. Motivet: 20x29cm, yttermått inklusive ram: 34x42cm
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:37:10
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth