KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13371038
*
nr 1337 1038
Dorothy de Bock Porter
(1873-1956), England
Blandteknik, 2 st. Äppelblom och Vide. Signerade. Motivet: 28x21,5 cm
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2020
kl 18:16:23
- Konstnär/Designer
Dorothy de Bock Porter
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Läs mer om Dorothy de Bock Porter
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik engelsk england europa vattenfärg äppelblom och vide
-
4113 Blandteknik
+ litografi, 2 st, Jouko Pullinen. Signerade. Blan..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:17
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:16
-
4127 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968). Signerad, blandteknik, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:52
-
2007 Blandteknik
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Kustlandskap...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:06
-
4098 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:58
-
4097 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:34
*
Dorothy de Bock Porter
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Läs mer om Dorothy de Bock Porter
nr 1337 1038
Dorothy de Bock Porter
(1873-1956), England
Blandteknik, 2 st. Äppelblom och Vide. Signerade. Motivet: 28x21,5 cm
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2020 |
- Konstnär/Designer
Dorothy de Bock Porter
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.Läs mer om Dorothy de Bock Porter
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik engelsk england europa vattenfärg äppelblom och vide
-
4113 Blandteknik
+ litografi, 2 st, Jouko Pullinen. Signerade. Blan..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:17 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:16 -
4127 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968). Signerad, blandteknik, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:52
-
2007 Blandteknik
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Kustlandskap...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:06 -
4098 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:58 -
4097 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:34