Konstnärer & Designers
Pablo Picasso
1881-1973Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Läs om andra konstnärer och designers på Metropol
Aktuella föremål av Pablo Picasso
2102 Akvatint
Aktuellt bud: 1.900 kr
22 april kl 18:06 -
2076 Grafiskt blad
Aktuellt bud: 900 kr
22 april kl 18:05 -
2075 Grafiskt blad
Aktuellt bud: 900 kr
22 april kl 19:08
2074 Grafiskt blad
Aktuellt bud: 900 kr
22 april kl 19:38 -
2101 Akvatint
Aktuellt bud: 1.900 kr
22 april kl 20:35 -
3295 Affisch
Aktuellt bud: 50 kr
22 april kl 19:10
Sålda föremål av Pablo Picasso
Hitta fler föremål av Pablo Picasso i www.auktionsprisbanken.se
2004 Litografi
Såld: 40.000 kr
Såldes den 27 oktober 2014 -
6002 Färglitografi
Såld: 38.000 kr
Såldes den 10 december 2018 -
1008 Litografi
Såld: 31.000 kr
Såldes den 27 september 2021
2002 Etsning akvati..
Såld: 16.500 kr
Såldes den 27 oktober 2014 -
3021 Konstmapp
Såld: 15.000 kr
Såldes den 23 oktober 2017 -
7140 Färglitografi
Såld: 8.600 kr
Såldes den 21 oktober 2019