Konstnärer & Designers

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  Å  Ä  Ö

Staffan Ullström

1949

Staffan Ullström, född 1949, svensk målare, tecknare och grafiker.

Staffan Ullström är autodidakt.

Läs om andra konstnärer och designers på Metropol

Sålda föremål av Staffan Ullström

Hitta fler föremål av Staffan Ullström i www.auktionsprisbanken.se

  • 1538 Akvarell
    Staffan Ullström (f. 1949), Hackspett, 1978, 22x34
    Såld: 2.800 kr

    Såldes den 24 april 2017
  • 9271 Akvarell
    Såld: 2.400 kr

    Såldes den 17 april 2017
  • 1170 Akvarell
    Såld: 1.900 kr

    Såldes den 7 maj 2018
  • 1536 Akvarell
    Staffan Ullström (f. 1949), Lunnefåglar, 22x30
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 1 maj 2017
  • 9272 Akvarell
    Staffan Ullström (f. 1949), älgfamilj, 1979, 25x37
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 1 maj 2017
  • 6682 Färglitografi
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 7 december 2015