bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14046252



*

nr 1404 6252


Spegel

Gustavianskt provinsarbete, 44x25cm


Utrop:

100 kr - 600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 juni 2021
kl 19:04:45


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 9083 Spegel
    1950-tal, 108x45 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 20:01
  • 9102 Spegel
    1960-tal, teakram, Nygeverken, Nyköping, 97x39 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 19:16
  • 9275 Spegel
    53x66 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 20:23
  • 9029 Spegel
    62x45cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 20:53
  • 9019 Spegel
    Aksel Kjersgaard. Brännstämplad, Odder, 105x44 cm
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 19:06
  • 9344 Spegel
    Gustaviansk stil, 130x50 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 augusti kl 18:33




Ladda ner broschyr