KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12524017

nr 1252 4017

Lisa Larson

(f. 1931), Sverige

Skulptur, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stina med katt, ej signerad förlaga i chamottelera, Gustavsberg 1950-tal. Delvis målad och glaserad chamottelera. Höjd: 24 cm

Lisa Larson, född 1931, småländsk formgivare och keramiker.

Utrop:

15.000 kr - 18.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 18:31:16)
Uppdatera
Visning

fredag 26/4, lördag 27/4, söndag 28/4 och måndag 29/4

Auktionen
avslutas:

måndag 29 april kl 19:31:40

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 29 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Lisa Larson

Läs mer om Lisa Larson