KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 11323015

nr 1132 3015

Lisa Larson

(f. 1931), Sverige

Skulptur, Lisa Larson (f. 1931), mor med barn, 1960-tal, målad och delvis glaserad stengodslera, signerad lisa l, höjd: 34 ca

Lisa Larson, född 1931, småländsk formgivare och keramiker.

Utrop:

32.000 kr

Såld:

38.000 kr

måndag 25 september 2017
kl 19:16:33

  • Klassiska
  • 25 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Lisa Larson

Läs mer om Lisa Larson