bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 11933155



*

nr 1193 3155


Ring

18k, malakit. Vikt: 5,6g brutto, ringmått: 16


Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 juli 2018
kl 18:24:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/7 18:16:19 1      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 100 kr
  Göteborg 100 kr
  Helsingfors 100 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: malakit ring smycken vintage
  • 2333 Ring
    18k, Briljanter & safirer, ej stämplar. Ringmått: 21
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:42
  • 3386 Serveringsvagn
    mahogny. Längd: 42+ 2x23, djup: 67 cm, höjd: 62 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:12
  • 4027 Tallrik
    Meissen, II-sortering, diameter: 24
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:07




Ladda ner broschyr