bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 13977551



*

nr 1397 7551


Ring

18k guld, med vita & röd sten, storlek: 18. Vikt: 1,7g


Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 maj 2021
kl 19:00:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/5 10:06:24 1      300 kr
12/5 11:41:43 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage vita & röd sten
  • 7153 Soffbord
    + telefonhylla, 2 delar, Stringmodell, teak / meta..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:55
  • 7295 Terrin
    med lock, Blåvit, Kina. Längd: 31, höjd: 23 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:16
  • 6220 Terrin
    med lock. Kina, 1900-tal. Längd: 33 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:40




Ladda ner broschyr