KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308063

nr 1230 8063

Martin Åberg

(1888-1946), Sverige

Oljemålning, Martin Åberg (1888-1946), Sverige. Äppelviken, signerad. Olja på pannå, 32x39 cm

Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,

Utrop:

800 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 21 januari 2019
kl 20:03:13

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Martin Åberg

Läs mer om Martin Åberg